Symantec System Recovery 2013 R2 Kurulum Öncesi Gereksinimler08Haziran2016

Symantec System Recovery 2013 R2 Kurulum Öncesi Gereksinimler

Veritas firmasının yedekleme çözümlerinden System Recovery 2013 R2 ile istemci ve sunucu sistemlerinizi yedekleyebilir ve herhangi bir sistem hatası yada donanım arızası durumunda yedeklerinizden çok kısa bir sürede geri dönerek sistemin kaldığı yerden çalışmasına devam etmesini sağlayabilirsiniz. Hem Windows hem de Linux platformlarını destekleyen System Recovery yazılımını biraz daha yakından inceleyelim.

System Recovery 2013 R2 yazılımı ile;

 Sunucu ve istemci bilgisayarlarda, dosya ve klasör yedeği alabilirsiniz. Buna ek olarak tüm sistemi(imaj) yedekleyebilirsiniz. Sistem kurtarma diski oluşturarak, donanım bağımsız (aynı-farklı bir sunucu-istemci) kurtarma sağlayabilirsiniz, Granular Restore Option özelliği ile bir felaket durumunda, Sharepoint dökümanlarını, Exchange mail kutusundaki herhangi bir maili yada dosya ve klasör gibi objeleri kısa süre içerisinde kurtarabilirsiniz. One-to-One Management ile aynı ağ üzerindeki bir başka System Recovery yazılımını uzaktan yönetebilirsiniz. Virtual Conversion özelliği ile fiziksel makinelerin recovery point’lerini, “.vmdk”, “.vhd” formatlarına çevirebilirsiniz. Bu sayede mevcut fiziksel sisteminizi, sanal ortamlarda çalıştırabilirsiniz. Fiziksel makinalarınızda oluşabilecek bir kesinti durumunda, sanal ortamda bulunan “benzer sistemi”nizi çalıştırarak iş sürekliliğini sağlayabilirsiniz. System recovery, neredeyse tüm disk temelli depolama cihazlarını destekler.⊗ Direct-attached storage; USB ve FireWire arabirimi Network Attached Storage (NAS) ve Storage Attached Network (SAN) cihazlar CD, DVD, ve Blu-ray gibi optik sürücüler SSR 2013 R2 Monitor yazılımı ile aynı ağ üzerindeki diğer SSR çalışan sistemlerin yedekleme durumunu gözlemleyebilirsiniz. Yedeği alınmamış bir sisteme uzaktan bağlanıp gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz.

 System Recovery 2013 R2 Sürümleri

Yazılım’ın 5 farklı sürümü bulunmaktadır. Bunlar;

 System Recovery Desktop Edition System Recovery Linux Edition System Recovery Server Edition System Recovery Small Business Server Edition System Recovery Virtual Edition

Yedeklemek istediğiniz sisteme göre sürümü seçiyorsunuz.

Sistem gereksinimleri:

Her bir sürümün sistem gereksinimlerine detaylı olarak aşağıdaki bağlantılar üzerinden inceleyebilirsiniz.

System Recovery Sistem Gereksinimleri : https://www.veritas.com/product/backup-and-recovery/system-recovery/system-requirements

System Recovery 2013 R2 SP2 Yenilikler:

Yeni sürüm ‘de birkaç değişiklik ve geliştirmeler yapıldı. Örneğin, system kurtarma diskini daha önce internet’ten indirebiliyordunuz. Artık yeni sürümde, kurtarma diski oluşturmak için yazılıma entegre bir sihirbaz(wizard) bulunmaktadır. Yine bir diğer yenilik ise, Windows Server 2012 R2 ve Windows 8.1 sistemlerine destek veriliyor.

Daha detaylı bilgi için : https://www.veritas.com/support/en_US/article.TECH225253

Deneme Sürümü

Yazılımın herhangi bir sürümünü 60 gün boyunca kullanabilirsiniz. Deneme süresi sonunda geçerli bir lisans anahtarı girmeniz halinde kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz. Aksi takdirde program çalışmayacaktır.

Yazılımın seri numarası mevcut ise, son sürümünü FileConnect (fileconnect.symantec.com) ‘den  indirebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki bağlantılar üzerinden de indirme işlemi yapabilirsiniz.

System Recovery  : https://www.veritas.com/product/backup-and-recovery/system-recovery

Lisanslama :

Desktop Edition – dizüstü / masaüstü bilgisayar adeti kadar lisanslanır.Small Business Server Edition – Sunucu adeti kadar lisanslanır. İçerinde Granular Restore Option özelliği mevcuttur.Server Edition – Server adeti kadar lisanslanır. İçerisinde 1 adet SSR desktop lisansı vardır ve Granuler Restore Option özelliği bulunmaktadır.Virtual Edition – Sanallaştırılmış host adeti kadar lisanslanır. Tek bir host üzerinde sınırsız sanal makina yedeği alabilirsiniz.Linux Edition – Server adeti kadar lisanslanır.

Ürünün bakım lisans anlaşması devam ediyorsa, bir üst sürüme ücretsiz geçebilirsiniz.

Son sürüme yükseltme:

LiveUpdate üzerinden yükseltme işlemi yapılamaz. SSR 2013 R2 sürümüne aşağıdaki sürümlerden yükseltme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum bulunamadı.

Bir Yorum Yazın