Backup Exec 2014 Kurulum Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler08Haziran2016

Backup Exec 2014 Kurulum Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Symantec yedekleme çözümü ürün ailesinden olan Backup Exec 2014 yazılımı hakkında kısa bilgi verip, kurulumunu gerçekleştireceğiz.

Yazılımın Özellikleri;

Service Pack 2 hakkında daha fazla bilgi https://www.veritas.com/support/en_US/article.TECH225093 için bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.Symantec, diğer ürünlerinde olduğu gibi backup exec tarafından da sürekli güncelleme sağlar. Son sürümü(Backup Exec 2014)nün üzerine servis paketi 2 yayınlandı. Bu sayede Microsoft’un en güncel işletim sistemleri(Windows server 2012, Windows server 2012 R2, Windows 8.1)’ne destek veriliyor. Bunun yanı sıra Linux tarafında en yaygın dağıtımlara da destek verilmektedir.Esnek bir yapıya sahiptir. Birden çok lokasyonu olan sistem altyapılarını yedeklemek için merkezi olarak yönetimi sağlayabilirsiniz.Çeşitli lisanslama modelleri(standart, kapasite, vray, small business) ile en uygun maliyetli lisanslama imkânı sunar.Backup Exec ile fiziksel ve sanal sunucularınızı tek yönetim konsolundan yedekleme ve kurtarma operasyonlarını gerçekleştirebilirsiniz.Fiziksel sunucularınızı, sanal ortamlara çevirebilir ve incremental / differential olarak yedek alarak iş sürekliliği sağlayabilirsiniz.GRT(Granular recovery teknology) ile Mail, Dosya, Veritabanı ve Sharepoint sunucularınızı yedekleyebilir ve bir sorun olması halinde komple sistemi dönmek yerine sadece ihtiyacınız olan bir dosya, mail ya da veritabanı’nı kurtarabilirsiniz.Bare-metal özelliği ile simplified disaster recovery özelliği etkin olan bir yedek aldığınızda, sunucuyu kurtarma diski ile aynı donanım üzerine ya da farklı bir donanım üzerine dönebilirsiniz.Blok seviyesinde veri tekilleştirmesi sağlar. Veri tekilleştirmesi oranı, depolama ortamına göre farklılık gösterebilir. Genel olarak %50-%70 oranında veriyi tekilleştirir. Bu sayede depolama alanlarınızı daha etkin kullanır ve maliyetlerinizi azaltırsınız.

Kurulum öncesi dikkat edilmesi gerekenler;

• Service.msc ile servisler ’den “Windows Time” ın çalışır olduğuna emin olunuz.

• Denetim masası, bölgesel ve dil ayarları penceresinden administrative sekmesinden system locale ayarının “english (united states)” olduğuna emin olunuz.

blgsldil

Amaç;

Windows, Linux sistemlerini ve bu platformların üzerinde koşan uygulamaların düzenli olarak yedeği disk ya da teyp ortamına alınır ve bir felaket durumunda en kısa sürede dönüş sağlanır.

Backup exec ile Windows 7/8/8.1 işletim sistemine sahip istemci makinalarınızın yedeğini de alabilirsiniz. Fakat istemci makinaları, sadece istemci tarafına odaklanan diğer profesyonel yazılımları( system recovery 2013 R2 ya da desktop laptop options 7.6) kullanmanızı öneririm.

Donanım Gereksinimleri;

Sistem gereksinimleri;

Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere,

Backup exec yazılımını sunucu tarafında, core edition hariç Windows server 2003 / 2008 / 2012 / 2012 R2 üzerine kurulumunu yapabilirsiniz.

Uzaktan yönetim için Yönetim konsolunu, Core Edition hariç listede belirtilen Windows işletim sistemleri üzerine kurabilirsiniz.

SDR(Simplified Disaster Recovery) özelliğini, core edition hariç listede belirtilen Windows işletim sistemleri üzerinde oluşturabilirsiniz.

Agent for Windows; Aşağıdaki listede gösterilen tüm Windows işletim sistemlerine kurulumunu yapıp, yedekleme ve kurtarma operasyonları gerçekleştirebilirsiniz.

agentforwin

SQL Server or SQL Express : SQL Server 2008R2 SP2

Uyumluluk Listeleri;

Backup Exec ürününü doğru konumlandırabilmek adına iki farklı uyumluluk listesi bulunmaktadır.

Backup Exec 2014 Software Compatibility List (SCL) : Backup exec sunucunun kurulabileceği platformlar nelerdir? Agent’lar ile ne tür sistemlerin yedeğinizi alabiliriz? Gibi birçok sorunun cevabını bulabileceğiniz dökümana aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Backup Exec 15 Software Compatibility List (SCL)

Backup Exec 2014 Hardware Compatibility List (HCL) : Backup exec ile yedeklerinizi almak istediğiz SAN, NAS ve TAPE LİBRARY gibi cihazların uyumluluk listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Backup Exec 15 Hardware Compatibility List (HCL)

Yazılımı İndirme ve Deneme Sürümü Süresi:

Yazılımın lisansını satın aldıysanız aşağıdaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

my.veritas.com

Yazılımın deneme sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

 www4.symantec.com/Vrt/offer?a_id=91523

Deneme sürümü süresi 60 gündür. Deneme süresi bittikten sonra backup exec yazılımı, agent ve options’ları satın alarak kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar

Claudia  | 
26.07.2020 - 01:57:23

Hi, We are wondering if you would be interested in our service, where we can provide you with a dofollow link from Amazon (DA 96) back to dogrubilisim.com? The price is just $87 per link, via Paypal. To explain what DA is and the benefit for your website, along with a sample of an existing link, please read here: https://pastelink.net/1nm60 If you'd be interested in learning more, reply to this email but please make sure you include the word INTERESTED in the subject line field. Kind Regards, Claudia

Armando  | 
20.04.2022 - 17:05:10

Hi there, Have you ever wondered why new tokens listed on Uniswap, Pancakeswap or any decentralized exchange are always subject to insane price volatility? Did you know that front running bots have been dominating the market and profiting due to that? Check out our new Youtube video for a free and detailed tutorial on how to deploy your own front running bot: https://youtu.be/do99pkCxT0I Kind Regards, Armando

Rosalie  | 
18.05.2022 - 14:33:34

Hi there, Have you ever wondered why new tokens listed on Uniswap, Pancakeswap or any decentralized exchange are always subject to insane price volatility? Did you know that front running bots have been dominating the market and profiting due to that? Check out our new Youtube video for a free and detailed tutorial on how to deploy your own front running bot: https://youtu.be/SQHFveYdjV8 Kind Regards, Rosalie

Katy  | 
06.05.2023 - 21:43:00

Hi, We'd like to introduce to you our explainer video service, which we feel can benefit your site blog.dogrubilisim.com. Check out some of our existing videos here: https://www.youtube.com/watch?v=zvGF7uRfH04 https://www.youtube.com/watch?v=cZPsp217Iik https://www.youtube.com/watch?v=JHfnqS2zpU8 All of our videos are in a similar animated format as the above examples, and we have voice over artists with US/UK/Australian accents. We can also produce voice overs in languages other than English. They can show a solution to a problem or simply promote one of your products or services. They are concise, can be uploaded to video sites such as YouTube, and can be embedded into your website or featured on landing pages. Our prices are as follows depending on video length: Up to 1 minute = $259 1-2 minutes = $379 2-3 minutes = $489 *All prices above are in USD and include a full script, voice-over and video. If this is something you would like to discuss further, don't hesitate to reply. Kind Regards, Katy

Libby  | 
23.06.2023 - 22:53:48

Hi there, We run an Instagram growth service, which increases your number of followers both safely and practically. - Guaranteed: We guarantee to gain you 400-1200+ followers per month. - Real, human followers: People follow you because they are interested in your business or niche. - Safe: All actions are made manually. We do not use any bots. The price is just $60 (USD) per month, and we can start immediately. If you are interested, and would like to see some of our previous work, let me know and we can discuss further. Kind Regards, Libby

Libby  | 
04.07.2023 - 18:09:57

Hi there, We run an Instagram growth service, which increases your number of followers both safely and practically. - We guarantee to gain you 400-1000+ followers per month. - People follow you because they are interested in you, increasing likes, comments and interaction. - All actions are made manually by our team. We do not use any 'bots'. The price is just $60 (USD) per month, and we can start immediately. If you'd like to see some of our previous work, let me know, and we can discuss it further. Kind Regards, Libby

Libby  | 
27.07.2023 - 05:15:48

Hi there, We run an Instagram growth service, which increases your number of followers both safely and practically. - We guarantee to gain you 400-1000+ followers per month. - People follow you because they are interested in you, increasing likes, comments and interaction. - All actions are made manually by our team. We do not use any 'bots'. The price is just $60 (USD) per month, and we can start immediately. If you'd like to see some of our previous work, let me know, and we can discuss it further. Kind Regards, Libby

Bir Yorum Yazın